Aktualności

Zamów kurs przedmiotowy

by Iwona Choncia -

Szanowni Państwo, rozpoczynamy uruchamianie kursów na semestr letni 2020/2021 na platformie online.wsb.edu.pl. Mogą Państwo już zamawiać kursy przedmiotowe. Szczególnie przydadzą się tym z Państwa, którzy prowadzą grupy łączone - pozwolą uniknąć konieczności umieszczania tych samych treści w wielu kursach. 

Jak zamówić kurs przedmiotowy?  Krótką instrukcję zamawiania kursów dostępna jest tutaj: https://online.wsb.edu.pl/course/view.php?id=187Pomoc OnlineWSB

by Iwona Choncia -

Na potrzeby użytkowników platformy OnlineWSB uruchomiliśmy help desk  dostępny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę pod adresem: pomoc.online@wsb.edu.pl

Aby usprawnić rozwiązywanie problemów w zgłoszeniu proszę podać: pełną nazwę kursu lub jego ID na platformie, pełną nazwę aktywności/zasobu, którego problem dotyczy, opis problemu i zrzut ekranu z opisywanym błędem.

Na zgłoszenie odpowiemy w ciągu dwóch dni roboczych.


webinar "Dziennik ocen w Moodle - 17.12.2020

by Iwona Choncia -

W cyklu Otwarte spotkania z e-learningiem w czwartek 17 grudnia 2020 zapraszamy na webinar "Dziennik ocen w Moodle". Początek webinaru o godzinie 18:30, czas trwania - ok. 1,5 godziny.

Podczas webinaru Przemek Stencel przedstawi kilka przydatnych możliwości wykorzystania dziennika ocen w kursie. Zademonstruje m. in.:

  • jak zaplanować spójną strategię oceniania aktywności studentów w kursie,
  • jakie są możliwe metody liczenia oceny końcowej za kurs,
  • jak wprowadzić do dziennika podział na moduły tematyczne i/lub semestry,
  • jak można do dziennika na Moodle wprowadzić oceny za aktywności realizowane poza platformą,
  • jak można wykluczyć wybrane aktywności z oceny końcowej (nawet jeśli te aktywności są punktowane),
  • jak skonfigurować zadania opcjonalne i przyznawać za nie punkty dodatkowe,
  • jak oceniać studentów używając ocen "akademickich" (ndst-bdb) i dlaczego niekoniecznie najlepiej jest w tym celu użyć skal w Moodle
  • jak zmieniać studentom punkty, które są przyznawane automatycznie (np. za quiz) i kiedy taka zmiana jest uzasadnionwa, a kiedy lepiej jej nie wykonywać.

Przedstawii też kilka przykładów, jak w dzienniku zrealizować bardziej zaawansowane metody wyliczania oceny końcowej (kalkulacje), na przykład po to, żeby:

  • do oceny końcowej liczone było jedno z kilku alternatywnych zadań,
  • zdefiniować wybrane zadanie jako obligatoryjne, warunkujące ukończenie kursu.

Możliwość zapisania się na webinar jest w kursie "Poznaj Moodle @ WSB" (https://online.wsb.edu.pl/course/view.php?id=2).Tam też będzie dostępny link do webinaru. Zapisy na webinar będą otwarte do dnia webinaru (17.12) do godziny 12:00.


Older topics...