FAQ dla studentówKażdy student Akademii WSB, który posiada konto w „Wirtualnej Uczelni” ma automatycznie zakładane konto na platformie e-learningu. Aby uruchomić swoje konto użytkownika na platformie OnlineWSB wystarczy się zalogować używając "domeny uczelnianej" za pomocą loginu i hasła takiego samego jak w „Wirtualnej Uczelni”. 
Kursy, które masz zaplanowane jako zajęcia na platformie OnlineWSB (Moodle) znajdziesz w zakładce Moje kursy. O link i hasło do kursu dla zajęć, które odbywają się na Teams lub w kontakcie zapytaj Prowadzącego.
Jeżeli nie widzisz kursu, który został zaplanowany na platformie OnlineWSB, (Moodle) w zakładce Moje Kursy sprawdź ustawienia filtrów przeglądu kursów, wybierz wszystkie. Jeżeli nadal nie widzisz kursu - zgłoś problem: pomoc.online@wsb.edu.pl Jeżeli przedmiot odbywa się na Teams lub w kontakcie - wykładowca może zaprosić Cię do kursu - o link i hasło do kursu zapytaj prowadzącego. Nie każdy przedmiot jest prowadzony na platformie OnlineWSB.
Jeżeli nie możesz zalogować się do platformy , bo zapomniałeś loginu lub hasła - zaloguj się do Wirtualnej uczelni i skorzystaj z zakładki platforma e-learningu. Jeżeli nie możesz się zalogować do Wirtualnej uczelni - zgłoś problem z logowaniem do IT: pomoc.office365@wsb.edu.pl Jeżeli platforma nie dział prawidłowo, np. nie możesz przesłać zadania lub rozwiązać/zapisać wyników testów zgłoś problem administratorom: pomoc.online@wsb.edu.pl.
Aby przesłać zdanie w e-kursie, wejdź w zadanie, do którego chcesz przesłać rozwiązanie i skorzystaj z opcji Prześlij zadanie. Jeżeli jest problem z przesłaniem pliku (plik nie chce się załadować lub pokazuje się "błąd połączenia z serwerem"), a plik ma być w formacie pdf, spróbuj plik, który chcesz przesłać otworzyć w programie Adobe Acrobat Reader i z tego programu zapisać go na komputerze. Spróbuj przesłać ten nowo zapisany plik, czasami to pomaga. Jeżeli to nie pomoże, spróbuj utworzyć plik na nowo w programie MS Office dostępnym na studenckim koncie Outlook i z tego programu zapisać go na komputerze w postaci pdf. (np. wkleić zdjęcie do worda i zapisać na komputerze w postaci pdf). Taki plik powinien się zamieścić bez problemu. Jeżeli ma to być plik w innym formacie także spróbuj utworzyć go w uczelnianym pakiecie Microsoft 365, zapisać na komputerze i ten plik przesłać w zadaniu. Jeżeli ma to być jakiś skan, najlepiej utwórz go w aplikacji Adobe Scan.
Aby sprawdzić swoje oceny z kursów, których jesteś uczestnikiem, wyszukaj w zakładce nawigacji kurs, wybierz go a następnie skorzystaj z opcji oceny i sprawdź oceny w dzienniku ocen kursu
Jeżeli zadanie, quiz, test nie działa prawidłowo, pojawia się z nim błąd merytoryczny lub wynikający z nieprawidłowości zgłoś to administratorowi platformy: pomoc.online@wsb.edu.pl wraz z opisem zawierającym tytuł kursu, link do kursu, opis błędu złączając zrzut ekranu z błędem. Na maile odpowiemy w ciągu dwóch dni roboczych.
Jeżeli w kursie, którego jesteś uczestnikiem, nie możesz wykonać zadania, quizu, testu najprawdopodobniej dostęp do zadania był ograniczony czasowo i termin jego aktywności minął. W tej sprawie może Ci pomóc tylko prowadzący e-kurs – zwróć się do niego z prośba o uruchomienie dodatkowego terminu lub możliwość zaliczenia zadania w innej formie.
W kokpicie znajdują się kursy oznaczone gwiazdką. Aby kursy trafiły do Kokpitu - oznacz je gwiazdką. Możesz to zrobić w zakładce Moje kursy. Wszystkie Twoje kursy znajdują się z zakładce Moje Kursy.
Logując się po raz pierwszy do platformy OnlineWSB skorzystaj z takiego samego loginu i hasła jak w „Wirtualnej Uczelni”. Pamiętaj że do logowania należy użyć przycisku "domena uczelniana". Sprawdź swoje połączenie z internetem, spróbuj zalogować się ponownie za chwilę. Jeżeli problem będzie się powtarzał zgłoś sprawę administratorowi infrastruktury technicznej (IT): pomoc.office365@wsb.edu.pl opisując problem i załączając zrzut z ekranu z widocznym komunikatem o odmowie logowania.
Zajęcia zaplanowane na platformie OnlineWSB (Moodle) odbywają się w kursach e-learningowych do samodzielnej pracy studenta z dowolnego miejsca, urządzenia (telefon, komputer, tablet) i w dowolnym czasie. Zajęcia nie odbywają się w w czasie rzeczywistym - oznacza to, że możesz zaplanować pracę w e-kursie samodzielnie - w dowolnym dla Ciebie czasie. Nie musisz się logować do platformy w zaplanowanym terminie. Po zalogowaniu do platformy kursy e-learningowe są dostępne w zakładce Moje kursy. Platforma elearningowa OnlineWSB jest dostępna jest 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.
Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 9 października 2023, 04:43