FAQ dla prowadzących
Logowanie do platformy OnlineWSB jest możliwe 2 sposobami.
1. Po zalogowaniu do Wirtualnej uczelni wybierz zakładkę platforma e-learningu w panelu nawigacji strony. Zostaniesz automatycznie przeniesiony do kokpitu użytkownika na platformie OnlineWSB.
2. Bezpośrednio, w panelu logowania na stronie https://online.wsb.edu.pl za pomocą takiego samego loginu i hasła jak do Wirtualnej uczelni.
Aby zamówić kurs skorzystaj z opcji: zamów kurs na platformie OnlineWSB i postępuj zgodnie z Procedurą uruchamiania zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
Aby uruchomić nowy kurs e-learningowy:
1. Zgłoś propozycję poprowadzenia kursu z wykorzystanie metod i technik kształcenia na odległość do dziekana za pomocą formularza zgłoszeniowego.
2. Zaaprobowane przez dziekana zgłoszenie przekaż do CNMiTE wraz z sylabusem zawierającym programem autorskim zajęć.
3. Zamów e-kurs na platformie OnlineWSB za pomocą formularza: zamów kurs.
4. Przygotuj scenariusz e-kursu. Twój scenariusz przedstaw metodykowi CNMiTE.
5. Po zatwierdzeniu scenariusza przez metodyka możesz przystąpić do przygotowania materiałów e-kontentu. Możesz liczyć na pomoc Centrum zarówno na etapie przygotowania scenariusza jak i produkcji kontentu.
6. Przed udostępnieniem kursu studentom poproś metodyka Centrum o sprawdzenie i zatwierdzenie poprawność e-kontentu i ustawień technicznych kursu. Kurs zostanie automatycznie udostępniony studentom po uzyskaniu akceptacji.
Aby uruchomić swój e-kurs w kolejnym semestrze zweryfikuj szablon kursu matki, wprowadź ewentualne zmiany i modyfikacje a następnie skorzystaj z formularza zamów kurs na platformie OnlineWSB. Kurs zostanie zakolejkowany i uruchomiony przez administratora platformy w ciągu kilku dni oraz wyposażony w hasło – klucz do samodzielnych zapisów dla studentów. Otrzymasz informację mailową, zawierającą nazwę kursu i hasło. Zalecane jest uruchamianie tylko jednego e-kursu z danego przedmiotu w roku akademicki bez względu na ilość prowadzonych grup. Uczestników można podzielić na grupy wg potrzeb wewnątrz kursu.
Gdy przygotowując lub modyfikując swój e-kurs zastanawiasz się po jakie metody i techniki sięgnąć by skutecznie uczyć, jakie rozwiązania zastosować, by studenci czuli się zmotywowani do samodzielnej pracy, w jaki sposób moderować e-kurs skorzystaj ze wsparcia metodyków CNMITE. Swoje pytania skieruj do Iwony Chonci mailowo, telefonicznie lub umów się na spotkanie.
Gdy przygotowując lub modyfikując swój e-kurs zastanawiasz się po jakie narzędzia platformy e-learningu sięgnąć, jak prawidłowo ustawić dziennik skorzystaj ze wsparcia CNMiTE. Swoje pytania skieruj do Arkadiusza Stanika mailowo, telefonicznie lub umów się na spotkanie.
Kursy – matki to kursy podstawowe, stanowią źródło e-kontentu. Z nich kopiowane i uruchamiane są Twoje e-kursy w kolejnych semestrach. Jeżeli decydujesz się na zmiany, modyfikacje swoich e-kursów – rób to zawsze w Matce. Kursy – matki nie są widoczne dla studentów i nie mogą się oni do nich zapisać.